Influencer Marketing

Influencer Marketing

Influencerlarımız Sponsor Firmaların Ürün ve Hizmetlerini Takipçilerine Tanıtarak, Kitleleri Üzerindeki Etkilerini Tüketici Davranışlarına Katkıda Bulunmak İçin Kullanıyor ve Tanıtım ve Tavsiye Paylaşımlarıyla Marka İmajlarını ve Satış Grafiklerini Yükseltiyor.

Influencer Marketing (Influencer Pazarlama)

Otomasyon Değil Uzman Seçimi ile Influencer Marketing Deneyimi

Reklon Influencer Marketing Ajansı, her alandan yüksek takipçili Instagram, Tiktok, Youtube, Facebook hesap sahibi Influencerlarımızla çalışmak isteyen kurumsal firmalara Influencer Pazarlama hizmeti vermektedir.

Takipçi kitlelerinin yaş, cinsiyet, demografik bilgileri, takipçi sayısı, etkileşim oranı, tüketim alışkanlıkları gibi özelliklerini dikkate alarak oluşturduğumuz influencer portföyümüzle, her boyuttan, her sektörden, her bölgeden firma ve marka sahiplerine influencer marketing hizmeti sunmaktayız.

Otomasyon sistemiyle değil uzman gözüyle değerlendirerek sunduğumuz influencer portföyünden firma, ürün ya da hizmetlerinize en uygun olanı seçip hemen çalışmaya başlamak için aşağıdaki Influencer Marketing Firma Başvuru formunu doldurarak bilgi alabilirsiniz.

Çalıştığımız Markalar

Influencerlarımızla Çalışmayı Tercih Eden Kurumsal Firmalardan Bazıları

Influencer Marketing Nedir?

Sosyal Medyanın giderek yayılması ve her yaştan sosyal medya kullanıcısının zamanının büyük bir kısmını sosyal medyada geçirmesi ile geleneksel reklam yöntemleri beklediği sonuca ulaşamaz hale geldi. Bu durumu tesbit eden markalar hedef kitlelerine sosyal medya yoluyla ulaşmayı denemeye başladı. Bu denemeler sırasında en iyi sonuç veren tanıtım yönteminin yüksek takipçili hesaplar tarafından ürün tavsiyesi olduğu farkedildiğinde influencer pazarlama yöntemi ortaya çıktı.

Influencer Marketing, bir ürünü ya da hizmeti kullanan, deneyen sosyal medya fenomenlerinin takipçileriyle deneyimlerini paylaşması ve bu deneyimi izleyenlerin o ürün ya da hizmete yönelme davranışını etkilemesi ile açıklanabilir.

Influencer Marketing Ajansları Nasıl Çalışır?

1. Adım : Influencer Başvuru

Organik ve Yüksek Takipçili Sosyal Medya Hesabına Sahip Olan Influencerlar, Sosyal Medya Hesaplarında Markalarla iş Birliği Yapma İçin Sisteme Kayıt Olur.

2. Adım : Firma Başvuru

Ürün ve Hizmetlerinin Sektörlerine Uygun Yaş, Cinsiyet ve Demografi Yapıdaki Takipçilere Sahip Influencerlar Tarafından Tanıtılmasını İsteyen Firmalar Sisteme Başvuru Yapar.

3. Adım : Influencer Seçimi

Firma Kendisi İçin Ön Elemeden Geçirilmiş Influencer Listesinden, Kurumsal Kimliğini, Markasını ya da Ürünlerini En İyi Tanıtacağına İnandığı Influencarları Seçer.

4. Adım : Kampanya Hazırlığı

Uzmanlarımız yapılacak tanıtımın (fotoğraf, video, ses kaydı vs) taslaklarını hazırlayıp firmaya ve influencerlara sunar. Influencer ve firma ile koordine bir şekilde kampanya hazırlanır.

5. Adım : Zaman Planlaması & Yayın

Influencerın takipçi kitlesinin en faal zamanları ve ürün ya da hizmetlerin en çok motivasyon yaratacağı gün ve saatler tesbit edilerek zamanplanlaması yapılır ve yayına başlanır.

6. Adım : Ödeme ve Faturalandırma

Ajansımız Kampanya Yayınının Planlamaya Uygunluğu Denetler. İstatistik ve Raporları Hazırlar. Firma Onayını Takiben Influencera Ödemesini Yaparak Firmaya Faturasını Gönderir.

Influencer Marketingin Gücü

Influencer Marketing : Yeni Çağın En Hızlı Sonuç Getiren Dijital Reklamcılık Modeli

Marka Bilinirliği

Influencer Marketing, marka çalışmalarında geleneksel reklam yöntemlerinde çok uzun süreli ve büyük bütçeli reklam kampanyalarıyla alınabilecek sonucu çok kısa süre influencer marketing çalışması yaparak alabilir. Tüketici TV reklamına, basın reklamına dikkatini vermez hatta reklamlara algısını kapatır ancak o markadan söz eden hayran olduğu bir fenomen ya da zevkle takip ettiği bir influencer olduğunda algıları açıktır.

Ürün & Hizmet Satışı

Influencer Marketing, ürün ve hizmet satışında şüpheye yer bırakmayan bir güce sahiptir. Tüketici henüz denemediği ürünlere karşı mesafelidir. Geleneksel reklam yöntemleri, ürün ya da hizmeti duyurur ancak satın alma motivasyonu sağlaması aylarca, yıllarca süren bir çabanın sonucunda gerçekleşir. Oysa tüketici takip ettiği bir influencerın bahsettiği ve tavsiye ettiği bir ürünü denemeye hemen motive olabilir.

X
X

Please Enter your email id, the password will send your email