Trendyol İnfluencer Ajansları

Trendyol İnfluencer Ajansları


Trendyol İnfluencer Ajansları Ne Yapar?

Trendyol influencer programına katılmak, sosyal ağ hesaplarınızda link paylaşarak, trendyol ürünlerinin satışına aracılık edip kazanç elde edebilmek için temel koşul, trendyoldan size yapılacak ödemeyi faturalandırabilmenizdir. Eğer fatura kesebilir durumda değilseniz yani yasal bir firmanız yoksa mutlaka bir trendyol influencer ajansıyla çalışmanız gerekir. Ajansınız sizin için kazancınız kadar faturayı hazırlayıp, ödemelerinizi takip eder, hakedişiniz üzerinden ödenmesi gereken stopaj vergisini ve komisyonunu keserek ödemelerinizi düzenli almanızı sağlar.

Trendyol İnfluencer Ajansıyla Çalışmanın Kazanç Yönünden Artısı Olur mu?

Trendyol kazançları sadece affiliate marketing (satış ortaklığı) ile sınırlı değildir. Sosyal medya takipçi sayılarına bağlı olarak, trendyol satıcısı markalar zaman zaman imaj geliştirme ya da marka bilinirliğini arttırma amaçlı sabit bütçeli kampanyalar da yaparlar. Bu kampanyalarda çalışacakları influencerları tek tek influencerlarla iletişim kurmak yerine trendyol ajanslarının portföyünden seçmeyi tercih ederler. Bu nedenle, hem trendyol hem markalarla güçlü bağları olan güvenilir bir ajansla çalıştığınızda, markaların bütçe ve beklentilerine bağlı olarak ajansınız size iş teklifleri yönlendirecek, bu sayede satış ortaklığı gelirinden çok daha yüksek gelirler elde edebileceksiniz.

Trendyol İnfluencer Ajansıyla Çalışırken, Ajans Aracılığıyla Gelen İşlerden Başka İşler Alınabilir mi?

Bu tamamen ajansınızla yaptığınız sözleşmeye bağlı bir durumdur. Bazı ajanslar, influencerları tamamiyle kendisine bağımlı hale getirecek tam bağlayıcı sözleşmeler hazırlar. Ajans bağlantıları dışında bir iş aldığınızda da o işten ajansa komisyon ödemek gibi tatsız durumlarla karşı karşıya bırakabilir. Bu nedenle ajansınızı seçerken tam bağlayıcı anlaşmalar yapmaktan kaçınmalı, sözleşmeyi çok dikkatle okumalı, anlamadığınız maddeler varsa imzalamadan önce mutlaka bir hukuk danışmanıyla görüşmelisiniz.

Trendyol İnfluencer Ajansı Değiştirilebilir mi?

Çalıştığınız İnfluencer ajansından memnun olmadığınızda ya da herhangi bir nedenle ajansınızı değiştirme ihtiyacı duyduğunuzda, ajansla aranızdaki sözleşmede bağlayıcı bir madde yoksa, ajansınızı değiştirebilir, bu değişikliği Trendyol İnfluencer panelinizden düzenleyebilirsiniz. Böyle bir durumda sıkıntı yaşamamak için imzalayacağınız ajans sözleşmesinde, istediğiniz zaman ayrılmanızı engelleyecek bir madde olmadığında emin olmalısınız.

X
X

Please Enter your email id, the password will send your email